هر چه می شنویم و تجربه می کنیم
یا حقمان است
و یا برای رشدمان

حالت سومی نیست.

یک مدته،به این قانون کائنات پی بردم که،هر تجربه و رویدادی در زندگی ما به وجود میاد بخاطر رشد ماست،بخاطر اینکه پروردگار جهانیان میخواد از تو ،اون خودِ واقعی ت را بپروراند
خدای سبحان منزه از هر بدی و کوتاه نظریست،
او بهترینها را برای بنده اش میخواد،هر ظلم و تاریکی که هست ما خودمون به خودمون میکنیم،اگر رویدادی به ظاهر تلخ در زندگی ما میفته،حتما حتما،مطمئن باش که بخاطر پرورش و رشد و شکوفایی تو اتفاق افتاده،جاهایی ضعف داری ،جاهایی نقص داری،باید برطرف شه،گاهی خودت پی میبری و برطرفش میکنی،گاهی هم هر چه میدوی نمیفهمی از کجاست و چیه!
اون موقع است که خالق تو ،اون قادر مطلق،دست به کار میشه و آنقدر با برنامه ریزی دقیق،تو را به جلو حرکت میده ،که اون ضعف تو را برطرف کنه و استعدادهات بالقوه بشه،اگر از رنج ها نترسی،گنج درونت را پیدا میکنی،اگر در گذر زندگی نخراشی،تراشیده میشی و الماس وجودت را پیدا میکنی!
تو باید گنج درونت را پیدا کنی،همه ی اتفاقاتی که برات میفته،خیرِ،شک نکن و اعتماد کن،اعتماد کن به خدای حکیم،پروردگار دانا و توانا،او بهترینها را برات میخواد ،حکیم و علیم اوست.
جول اوستین،واعظ و کشیشِ آمریکایی میگه:
خدا ممکنه شما را مجبور کنه،به جلو حرکت کنید(همراه با چالش)،نه برای اینکه میخواهد آزارتان بدهد نه!بلکه میخواهد کاری کند که شما به نهایت توانایی هاتون دست پیدا کنید!
پس هر اتفاقی میفته خیرِ یعنی همین!یعنی شاید ظاهرش بد باشه ولی برای رشد خود توست ،پس سپاسگذار باش،سپاسگذار خالق رحمان و رحیمت،اوست که از همه مهربان تر است
اوست که ترا انتخاب کرده،برای حرکت کردن،پیشرفت کردن،برای اشرف مخلوقات بودن،
به قول نظامی عزیز که میگه:اگر با من نبودش هیچ میلی چرا ظرف مرا بشکست لیلی
ما هم باید دید و نگاهمون را عوض کنیم،اتفاقات را اتفاقی نبینیم،و برای هر اتفاقی،بهترین تصمیمی که میتونیم را بگیریم و به جلو حرکت کنیم،فقط حرکت ،فقط در مسیر بودن،مهم بودنِ توست ، مهم حرکت رو به جلوی توست،امید داشته باشیم و بدونیم که به قول مربی عزیزم محمود پیرحیاتی”خدا یعنی امیدواری”
دلنوشته
زینب جوادی۹۹/۹/۱

2 پاسخ به “همه ی امور و اتفاقات برای رشد ماست”

  1. Hosseinseyedzade. گفت:

    امیدوارم همه اتفاقات بتوانند برایمان گامی در جهت رشد و تعالی باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز